UA-214389574-1

کالای برقی و روشنایی برق نیما

نکات مهم انتخاب شیلنگ پنوماتیک

 شما می توانید انواع شیلنگ های پنوماتیک را از فروشگاه برق نیما در لاله زار تهران، به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق سایت خریداری نمایید.

نکات مهم انتخاب شیلنگ پنوماتیک

انواع مختلفی از لوله و شیلنگ های پنوماتیک در بازار وجود دارد بنابراین مهندس ناظر یا مامورین خرید تجهیزات باید این فاکتور های مهم را در نظر بگیرند.

 

 1. ویژگی های ساختاری شیلنگ های پنوماتیک

شیلنگ پنوماتیک به طور کلی از موارد زیر تشکیل شده است:

 • یک لوله داخلی
 • یک یا چند لایه فیبر تقویت شده بافته شده یامارپیچ
 • یک پوشش محافظ خارجی
 1. جریان هوا یا مواد مورد نظر در هر کاربرد

این مورد مهم کمک بسزایی به تعیین اندازه شیلنگ و لوله کمک می کند و نقش مهمی در طول عمر محصول دارد. بسته به کاربرد و سیستم مورد نظر باید یک شیلنگ پنوماتیک با قطر مناسب انتخاب کنید تا نیاز شما را رفع کند. انتخاب قطر داخلی بسیار کوچک باعث خفه کردن جریان هوا می شود ومنجر به کاهش فشار، ناکارآمدی و سرعت بیش از حد هوا می شود که می تواند عمر مفید شیلنگ را کاهش دهد. از طرف دیگر، قطر خیلی زیاد باعث می شود شیلنگ پنوماتیک، وزن و اندازه بیشتر از اندازه داشته باشد و در نتیجه هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد. قطر مناسب شیلنگ ها از 4 تا 12 میلی متر می باشند.

 1. جنس شیلنگ

تولیدکنندگان متناسب با کاربرد های مختلف، انواع بی شماری از فرمولاسیون های پلیمری را برای تولید شیلنگ های پنوماتیک معرفی کرده اند و از آن ها استفاده های بهینه بسیاری کرده اند.

 1. سازگاری مایعات منتقل شونده از مجرا

به عنوان مثال در مورد سیستم های هوا، روغن حاصل از روان کننده های هوا و همچنین دود یا سایر مواد خوراکی توسط کمپرسور، می تواند تاثیری بر لوله داخلی  بگذارد.در نتیجه باید به مواد و جنس هوای عبوری از شیلنگ های پنوماتیک در حین انتخاب آن ها دقت کرد.

 شیلنگ های پنوماتیک

 1. رنگ شیلنگ ها

لوله و یا شیلنگ ها بسته به نوع جنس آن ها، دارای طیف گسترده ای از رنگ ها هستند.در برخی از انواع جنس ها، رنگ شفاف نیز موجود می باشد اما اغلب مشتریان از رنگ های تیره استفاده می کنند.

 1. تاثیر گرما و دما بر روی شیلنگ ها

تأثیر بسزای دما و گرما بر روی مواد شیلنگ را نیز نباید فراموش کرد. این دو فاکتور مهم هم بر داخل و هم بر خارج محصول تاثیر دارد.همیشه باید شیلنگ های پنوماتیک در محدوده حداقل و حداکثر دما کار کنند. بنابران باید توجه داشت که درجه حرارت بالا بر فشار کار تاثیر می گذارد.

 1. قابلیت های شیلنگ پنوماتیک

شیلنگ های پولینگ را می توان به شکل سیم پیچ های فنری قالب زد.این امکان اجازه می دهد تا در صورت لزوم طول شیلنگ پنوماتیک به طور قابل توجهی گسترش یابد و نیاز شمار را رفع کند. قطر سیم پیچ، قطر شیلنگ، ضخامت دیواره و نوع مواد بر قابلیت جمع شدن شیلنگ تأثیر دارند.سیم پیچ های کوچک تر و محکم تر قابلیت جمع شدگی بیشتری به نسبت به سیم پیچ های بزرگتر دارند.

برای برخی از کاربرد ها خاص که شیلنگ های پنوماتیک با ویژگی خاصی مدنظر است،شیلنگ های سفارشی با آن ویژگی ها تولید می شوند.

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • مقاومت بالا
 • مقاومت در برابر سایش
 • سازگاری با یک ماده شیمیایی خاص
 • مقاومت در برابر شعله
 • مقاومت در برابر پاشش جوش
 • هدایت الکتریکی یا عدم رسانایی
 1. اتصالات متناسب با شیلنگ

اتصالات بسیاری برای ساخت مجموعه لوله ها و شیلنگ های پنوماتیک در دسترس است.

برخی از این انواع اتصالات عبارتند از:

 • شیاردار
 • چین دار
 • اتصالات با قابلیت استفاده مجدد.

این اتصالات در انواع جنس ها از جمله موارد زیر موجود هستند.

مهم ترین نکته ای که در اتصالات باید به آن توجه داشت این است که اتصالات و لوله ها و شیلنگ باید با یکدیگر سازگار باشند. چرا که هر نوع اتصالاتی برای هر نوع لوله یا شیلنگ پنوماتیک مناسب نیست.

 

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.