UA-214389574-1

کالای برقی و روشنایی برق نیما

شیلنگ پنوماتیک چیست؟

 شما می توانید انواع شیلنگ های پنوماتیک را از فروشگاه برق نیما در لاله زار تهران، به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق سایت خریداری نمایید.

شیلنگ پنوماتیک و لوله پنوماتیک

از دیگر محصولات پر فروش و پر کاربرد فروشگاه اینترنتی برق نیما ابراز های پنوماتیک می باشند.

شیلنگ پنوماتیک و لوله ها به طور منظم در سیستم های پنوماتیک برای توزیع هوای فشرده به اجزای مختلف سیستم استفاده می شوند و از ابزارهای برق صنعتی می باشند.

دانستن برنامه و معیارهای انتخاب شیلنگ و لوله اطمینان حاصل می کند که نیاز شما را برآورده می کند.

مقاومت شیمیایی در مواد لوله و شیلنگ

هوای فشرده حاوی محصولات جانبی مانند روغن کمپرسور ، ذرات گرد و غبار و میعانات است. محیط زیست نیز باید مورد توجه قرار گیرد. مواد شیلنگ یا لوله باید در برابر همه این مواد و شرایط مقاوم باشند. برای شیلنگ ها و لوله ها ، تعریف کمی متفاوت استفاده شده است.

 این محصولات معمولاً تک لایه هستند. این بدان معنی است که آن ها از یک ماده ساخته شده اند. این یک ماده باید از نظر شیمیایی در برابر روغن کمپرسور و میعانات گازی از محیط مقاوم باشد در حالی که از هرگونه شرایط محیطی محافظت می شود.

هنگام تهیه یک شیلنگ ، دقت کنید که این مواد می توانند از چند لایه هم مواد ساخته شوند. بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که ماده شیلنگ داخلی در برابر روغن های کمپرسور و میعانات مقاوم است ، اما پس از آن می توانید یک ماده دوم به عنوان پوسته بیرونی داشته باشید تا از شرایط محیطی محافظت کند.

ترموپلاستیک

اکثر لوله های پنوماتیک و شیلنگ از ترموپلاستیک ساخته شده است. همانطور که بحث شد ، بسته به نوع کاربرد آنها می توانند تک لایه یا چند لایه باشند. در زیر ما به طور خلاصه در مورد رایج ترین ترموپلاستیک مورد استفاده که به طور خاص برای لوله های پنوماتیک استفاده می شود صحبت خواهیم کرد. با این حال ، لطفاً مواد شیلنگ و لوله ما را بخوانید و برای اطلاعات بیشتر در مورد مواد شیمیایی ، نمودار مقاومت شیمیایی ما را مشاهده کنید.

 

  • پلی اورتان (PUR یا PU ) :مقاوم در برابر انقباض و سایش ، انعطاف پذیر و محکم است.
  • پلی آمید (PA یا نایلون): سبک ، مقاوم ، از نظر ابعاد پایدار ، شعاع خوب ، مقاومت خستگی خوب و میزان جذب رطوبت کم.
  • پلی اتیلن (PE):انعطاف پذیر ، مقاومت شیمیایی خوبی دارد و مقرون به صرفه است.
  • پلی وینیل کلراید (پی وی سی): سبک ، انعطاف پذیر ، و می تواند به طور مکرر استریل شود و هیچگونه اثر بیماری ندارد.
  • پلی پروپیلن ( PP بسیار سبک): ، شیمیایی خوب و مقاومت در برابر حرارت ، و دارای سختی سطح خوبی است.

 

منبع اصلی هوا

برای توزیع هوای فشرده شده از کمپرسور به برنامه ، از لوله کشی یا شیلنگ استفاده می شود.

 

لوله کارگاه

برای کارگاه های بزرگ صنعتی ، اغلب نیاز به اتصالات متعدد در سراسر کارگاه برای اتصال ابزارهای پنوماتیک است. در این تنظیمات معمولاً از سیستم لوله کشی سخت استفاده می شود زیرا در برابر ضربه یا سوراخ شدن محافظت می کند. با این وجود ، نصب این سیستم های لوله های سفت و سخت ، گران و پرهزینه است.

از آنجا که دوام یک معیار اصلی است ، اغلب از آلومینیوم ، مس ، فولاد ضد زنگ یا PVC سفت و سخت استفاده می شود. آنها همچنین به اتصالات متعددی نیاز دارند که باعث افزایش نشت احتمالی می شود. دمای محیط نیز باید مورد توجه قرار گیرد زیرا لوله کشی می تواند گسترش یابد و با تغییر دما منقبض شود. به عنوان مثال ، آلومینیوم برای هر 10 درجه افزایش درجه سانتیگراد 0.24 میلی متر در هر متر لوله منبسط می شود. بنابراین مهم است که سیستم لوله کشی با در نظر گرفتن این حرکات ( به عنوان مثال با استفاده از حلقه های انبساط ) مسیریابی شود.

خطوط تأمین هوا

شیلنگ های انعطاف پذیر همراه با لوله کشی صلب هوای فشرده یا به خودی خود در کارگاه های کوچکتر استفاده می شوند. آنها همچنین برای تأمین هوای موقت یا متحرک استفاده می شوند. از آنجا که انعطاف پذیری ، سهولت نصب و دوام در این برنامه ها مهم است ، معمولاً از HDPE سبک استفاده می شود یا از خطوط لاستیکی سنگین استفاده می شود. شیلنگ های انعطاف پذیر همچنین اتصالات کمتری را در مقایسه با لوله کشی امکان پذیر می کنند و نگرانی کمتری از تأثیر دما به دلیل سفت نبودن آن وجود دارد

 شیلنگ های پنوماتیک

تأمین هوا به قطعات

 

اجزای پنوماتیک مانند دریچه ها ، سیلندرها یا تنظیم کننده های فشار معمولاً از طریق لوله های انعطاف پذیر یا شیلنگ ها به خط اصلی تأمین هوا متصل می شوند. با این حال ، می توان آنها را تقویت کرد ، مانند یک لوله پلاستیکی فلزی زیرا این باعث می شود دوام داشته باشد و سبک، انعطاف پذیر باقی بماند.انعطاف پذیری به دلیل ارتعاش یا حرکت اجزا مهم است ، بنابراین داشتن یک شیلنگ انعطاف پذیر دلیل این امر خواهد بود. آنها همچنین در پایان چرخه پنوماتیک هستند ، می توانند کمترین قطر مورد نیاز را داشته باشند. آنها از طریق اتصالات به خط اصلی تأمین هوا و اجزای جداگانه متصل می شوند. برای درک نحوه انتخاب اتصالات ، لطفا مقاله مناسب ما را بخوانید. اتصالات متداول اتصالات خاردار ، اتصالات فشرده سازی یا اتصالات فوری هستند (که به آنها "فشار دادن" یا "فشار برای اتصال" نیز گفته می شود. اتصالات فشار متداول ترین نوع اتصالات است زیرا در صورت نیاز  اتصال و قطع خطوط آسانی است.

 

شیلنگ

برای حفظ محیط کار ایمن و اطمینان از عدم صدمه به شیلنگ ، آنها اغلب روی حلقه ها پیچیده می شوند و یا مانند کلاف بهم گره می خورند.

 

 

حلقه های شیلنگ هوا

 

قرقره شیلنگ هوا دوکی استوانه ای است که برای نگهداری شیلنگ استفاده می شود. معمولاً روی دیوار ، سقف یا کف نصب می شوند. آنها کمک می کنند تا شیلنگ مرتب بماند و از هرگونه خم شدن جلوگیری شود. غالباً ، آنها با مکانیزم محرک فنر خود جمع می شوند ، اما می توان آنها را نیز با دست خم کرد. معمولاً از حلقه های شیلنگ هوا در ترکیب با ابزارهای پنوماتیک یا هر کاربرد دیگری که فقط به تأمین موقتی هوای فشرده نیاز دارد ، استفاده می شود. شیلنگ معمولاً از پلاستیک ، PU یا PVC ساخته می شود.

مکانیسم حلقه شیلنگ خود جمع شونده با بیرون کشیدن شیلنگ تا رسیدن به طول مورد نظر کار می کند. حلقه شیلنگ هنگام باز شدن از پیچ صدا صدای جغجغه ای ایجاد می کند ، به این معنی که می توانید با آزاد کردن آن را در موقعیت قفل کنید. برای تحریک مکانیسم خود جمع شونده فنر ، باید شیلنگ را کمی به بیرون کشید. در حین جمع شدن شیلنگ را نگه دارید تا کاملاً جمع شود. هرگز اجازه ندهید که هنگام جمع شدن از بین برود زیرا انتهای شیلنگ شیلنگ می تواند باعث آسیب دیدگی یا آسیب شود.

یک حلقه شیلنگ مزیت ذخیره سازی خودکار شیلنگ را فراهم می کند و یک محیط کار منظم و ایمن را تضمین می کند. این امر همچنین باعث می شود که هرگونه خرابی زودرس شیلنگ در اثر سایش ناشی از پا ، کشیده شدن یا ضربه تصادفی از چیزی در محیط (ابزار دیگر ، وسیله نقلیه و غیره) وارد نشود.

 

شیلنگ هوا کویل دار

 

از شیلنگ های هوای کویل دار اغلب در گاراژها و کارگاه ها برای تأمین هوا به ابزارهای پنوماتیک مانند آچارهای ضربه ای ، اسلحه های بادی و غیره استفاده می شود. آنها سبک هستند و قابلیت جمع شدن دارند ، بنابراین فضای زیادی را اشغال نمی کنند. شیلنگ معمولاً تا اتصالات سیم پیچ نیست. در هر دو طرف یک قسمت مستقیم کوچک باقی مانده است که به آن دم می گویند. تفاوت طول امتداد یافته و جمع شده به قطر سیم پیچ بستگی دارد. برای یک شیلنگ هوا پیچ خورده استاندارد ، طول طولانی می تواند به عنوان مثال ده برابر طول جمع شده باشد. برای تولید یک شیلنگ هوای کویل دار ، مواد شیلنگ باید حافظه الاستیک خوبی داشته باشد تا پس از صاف شدن به شکل کوئل اولیه خود برگردد. بنابراین ، از لاستیک استفاده نمی شود و به طور معمول از نایلون ، PU یا PVC برای این موارد استفاده می شود.

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.