UA-214389574-1

کالای برقی و روشنایی برق نیما

شیلنگ پنوماتیک و کاربرد های آن

 شما می توانید انواع لوازم الکتریکی را از فروشگاه برق نیما در لاله زار تهران، به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق سایت خریداری نمایید.

شیلنگ پنوماتیک چیست؟

پنوماتیک اصطلاحی است که به هوا ، گازها یا حرکت باد اطلاق می شود ، اما یک شیلنگ پنوماتیک در صنعت به عنوان یک شیلنگ قابل انتقال گازها با فشار بیشتر از فشار جو شناخته می شود. در مکانیک ، پنوماتیک کاربرد گازهای تحت فشار برای انجام کار است.

بسیاری از ابزارهای برقی مانند اسلحه های میخی ، آچارهای هوا و مته ها از فشار پنوماتیک استفاده می کنند.

برخی از سیستم های هیدرولیک همچنین بر اساس اصول پنوماتیک کار می کنند ، مانند ترمزهای هوا در هواپیماها و قطارهای خاص.

شیلنگ های طراحی شده برای کاربردهای پنوماتیک ، و همچنین شیرآلات و لوازم جانبی پنوماتیک ، اغلب از پلاستیک هایی مانند نایلون ، لاستیک یا پلی وینیل کلراید (PVC) ساخته می شوند. شیلنگ پنوماتیک فشار قوی نیز ممکن است از پلاستیک ساخته شده باشد ، در عین حال برای تقویت طرح با غلاف الیاف یا بافت فلز تقویت شده است.


این اغلب به عنوان شیلنگ پنوماتیک بافته شده شناخته می شود. شیلنگ پنوماتیک فشار قوی که در سیستم های هواپیما و سایر نقاط استفاده می شود باید از دستورالعمل های ایمنی و آزمایش دولت برخوردار باشد تا از انفجارهای احتمالی ، از دست دادن کنترل هواپیما یا خرابی موتور خود جلوگیری کند. مقاله نکات استفاده شیلنگ پنوماتیک کمک بسیاری به بالا بردن سطح اطلاعات شما میکند.

سیلنگ های پنوماتیک

جدا از توانایی تحمل فشارهای زیاد گاز ، به طور کلی شیلنگ پنوماتیک نیز در برابر آسیب های ناشی از طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی متداول ، تغییرات دما و اکسیداسیون طبیعی ساخته شده است. تولید کنندگان شیلنگ پنوماتیک آن را برای اهداف مختلف در سطح بین المللی ، برای استفاده در کشاورزی ، ساخت و ساز و به افراد می فروشند ، بنابراین باید در برابر شرایط مختلف مقاومت کند. همچنین ساخته شده است تا سبک و انعطاف پذیر باشد به طوری که کار با آن آسان است و اتصالات آن به راحتی قابل اتصال است.

استفاده از پمپ های پنوماتیک ، شیرهای برقی و سیلندرهای پنوماتیک به صورت ترکیبی این اطمینان را می دهد که تمام قطعات موجود در سیستم قادر به مقاومت در برابر فشار افزایش یافته هستند. نمونه متداول این امر ، سیستم هوای فشرده شده برای ابزارهای برقی است. این سیستم دارای یک موتور کمپرسور است که هوای بیرون را می کشد ، آن را به یک سیلندر هوا می فرستد که آن را تحت فشار ذخیره می کند و از طریق یک شیر کنترل شده توسط برق یا هوا از طریق شیلنگ پنوماتیک که قدرت ابزار را دارد ، آزاد می کند. کل سیستم بر اساس قطعات ، شیلنگ ها و اتصالات طراحی شده با درجه فشار مشابه برای اطمینان از ایمنی و قابلیت اطمینان طراحی شده است. برای مثال در بحث اتصالات پنوماتیک می توان این شرایط را کنترل کرد.

تولید کنندگان شیلنگ های پنوماتیک با کیفیت بالا از چین به ایالات متحده آمریکا وجود دارد. محدودیت های واردات و صادرات به دلیل استفاده گسترده و روزمره از آن ، محدود به آن نمی شود. با این حال ، شیلنگ های پنوماتیک با وجود در دسترس بودن معمول ، گران هستند. پس از آسیب دیدن ، معمولاً قابل تعمیر نیست و باید با یک شیلنگ جدید جایگزین شود.

 

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.